• Zahrady a parky

  Akce: ANGLIE, Nejkrásnější zahrady a národní parky Lake District


  Datum: 12.5. - 21.5.2023


  Cena: 23.700,- Kč

  Program


  Objednat

 • SRN, BERLÍN - Deutsche Museum + Gatow - Luftwaffe Museum

 • 1. den: Odjezd v 10:00 hod. od stanice metra Anděl - Ženské domovy, Praha 5. Noční přejezd SRN, Belgií a Francií.

  2. den: Ranní trajekt z Calais do Doveru. Dopoledne příjezd do Londýna. Volný program s možností navštívit botanickou zahradu v Kew. Odpoledne přejezd do Birminghamu. Ubytování v hotelu IBIS (2 lůžkové pokoje, bez večeře).

  3. den: Snídaně. Naložení zavazadel. Přejezd do Lake District. Cestou zastávka zahrady Biddulph Grange. Příjezd do letoviska Morecambe. Ubytování a večeře v hotelu Best Western (5 nocí).

  4. den: Snídaně. Návštěva zahrad Holker Hall a Yewbarrow. Prohlídka vesničky Cartmel. Večeře a nocleh v hotelu.

  5. den: Snídaně. Prohlídka slavné "topiary garden" v Levens Hall. Návštěva zámecké zahrady Sizergh. Zastávka v zahradnictví Summerdale Nursery. Večeře a nocleh v hotelu.

  6. den: Snídaně. Dnešní den strávíme v nejhezčí části Lake District. Navštívíme letovisko Bowness-on-Windermere a prohlédneme si zahradu Holehird a Rydal Mount. Večeře a nocleh v hotelu.

  7. den: Snídaně. Poslední den v Lake District si dopřejeme výlet do Brantwoodu. kde žil John Ruskin. Navštívíme také zahradu Graythwaite a prohlédneme si vesničky  Coniston a Hawkshead. Večeře a nocleh v hotelu.

  8. den: Po snídani naložení zavazadel. Odjezd do Londýna. Cestou návštěva nedávno otevřené zahrady RHD Bridgewater u Manchestru. Ubytování a večeře v hotelu Holiday Inn v Londýně - Bexley.

  9. den: Snídaně. Naložení zavazadel. Celodenní individuální prohlídka Londýna. Doprava po městě MHD. Večer odjezd na trajekt do Doveru.

  10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem, mýtné, zpáteční trajekt, 7x ubytování hotelech, 7x snídani, 6x večeři, povinné pojištění CK proti úpadku, průvodce CK.

  Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí (990 ,- Kč), pojištění storna zájezdu, vstupy do zahrad (cca 80 liber), jízdné MHD.

  Příplatek: jednolůžkový pokoj - 6.500,- Kč

  Poznámka: zbývají poslední 2 místa !
 • Zahrady a parky

  Akce: Nejkrásnější zahrady dolního Rakouska


  Datum: 14.6. - 16.6. 2023


  Cena: 9.500,- Kč

  Program


  Objednat

 • SRN, BERLÍN - Deutsche Museum + Gatow - Luftwaffe Museum

 • 1. den: Odjezd v pondělí v 9:00 hod. od stanice metra Anděl - Ženské domovy, Praha 5. Cestou prohlídka zámecké zahrady s rozáriem v Rosenburgu. Příjezd do Sankt Polten. Večeře a nocleh v hotelu Metropol (2 noci).

  2. den: Snídaně. Odjezd na prohlídku Kittenberské zahrady, první rakouské zahrady vybudované na principu "Příroda v zahradě". Jednotlivé části zahrady zahrnují např. zahradu toskánskou, japonskou, alpskou a mnohé další. Zastavíme se ještě na procházku malebným městečkem Krems. Večeře a nocleh v hotelu Metropol.

  3. den: Po snídani naložení zavazadel a odjezd do Tullnu, historického města na Dunaji, kde navštívíme jedinečnou přehlídku temátických zahrad. Odpoledne si dopřejeme procházku městem. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem, x ubytování v hotelu Metropol, 2x snídani, 2x večeři, povinné pojištění CK proti úpadku, průvodce CK.

  Cena nezahrnuje: vstupné, pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění storna zájezdu.

  Příplatek: za jednolůžkový pokoj 3.100,- Kč.
 • Zahrady a parky

  Akce: FRANCIE, Zahrady Alsaska + Vinařská ochutnávka (bez nočních přejezdů)


  Datum: 18.9. - 22.9.2023


  Cena: 13.900,- Kč

  Program


  Objednat

 • SRN, BERLÍN - Deutsche Museum + Gatow - Luftwaffe Museum

 • 1. den: Odjezd v 8:00 hod. od stanice metra Anděl - Ženské domovy, Praha 5. Noční jízda přes Německo. Večer příjezd do města Méty (Metz). Ubytování v hotelu IBIS (2 lůžkové pokoje, bez večeře). Volno na procházku městem.

  2. den: Snídaně. Naložení zavazadel. Zahradnický den. Návštěva botanické zahrady v Metz. Jedná se o zahradu o rozloze 4,4 ha. Vstupné zdarma. Poté zastávka ve městě Laquenexy. Zde prohlídka "Ovocné" zahrady.Ve skutečnosti je tam k vidění i hodně jiných hezkých věcí. Bližší můžete najít v nové knize pana Pavla Chlouby - "Setkání v zahradách" na straně 62. Odpoledne návštěva zahrady ve něstě Sarreguemines. Město se nachází soutoku řek Saar a Blies ve výjimečném přírodním a krajinářském prostředí. Zelené a květinové hlavní město keramikx nabízí svým obyvatelům vysokou kvalitu života. O roku 2009 nesoucí označení "4 květiny". V roce 2018 město obdrželo přestižní cenu "Zlatý květ". Prohlídký jedinečné zahrady "Jardin des Faïenciers". Večer ubytování v Offenburgu (SRN) v hotelu Mercure (3 noci, 2 lůžkové pokoje). Večeře a nocleh v hotelu.

  3. den: Snídaně. Vinařský den. Návštěva půvabných alsaských vesniček a měst s individuálním programem. Den plných romantických zákoutí s možností ochutnávání a popíjení vyhlášených alsaských vín - Riquewuihre, Dambach-la-Ville, Equishem. Jsou mimořádně hezké se skvělou květinovou výzdobou. Na závěr dne návštěva vinaře ve Blienschwiller. Prohlídka sklepů a degustace. Večeře a nocleh v hotelu Mercure.

  4. den: Snídaně. Zahradnický den. Prohlídka "Parc de Wesserling" s možností navštivit i "textilní muzeum", které je v blízkosti parku. Poté návštěva skanzenu Alsaska v obci Ungersheim a prohlídka zahrady "Le Jardin de Berchigranges". Na konci dne návštěva destilerky v městečku Lehmann spojená s degustací. Večeře a nocleh v hotelu Mercure.

  5. den: Po snídani naložení zavazadel a odjezd do ČR. Cestou nákupní zastávka v zahradním centru. Večer příjezd do Prahy.

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu, 4x snídani, 3x večeři, povinné pojištění CK proti úpadku, doprovod CK.

  Cena nezahrnuje:  vstupné, pojištění léčebných výloh v zahraničí.

  Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4.900,- Kč

  Poznámka: zájezd je vyprodáný !