• Zahrady a parky

  Akce: ANGLIE, Nejkrásnější zahrady a národní parky Walesu


  Datum: 17.5. - 26.5.2024


  Cena: 21.900,- Kč

  Program


  Objednat

 • SRN, BERLÍN - Deutsche Museum + Gatow - Luftwaffe Museum

 • 1. den: Odjezd v 10:00 hod. od stanice metra Anděl - Ženské domovy, Praha 5. Noční přejezd SRN, Belgií a Francií.

  2. den: Ranní trajekt z Calais do Doveru. Dopoledne příjezd do Londýna - North Greenwich. Volný program. Odpoledne přejezd do Birminghamu. Ubytování v hotelu Holiday Inn Express - Redditch (2 lůžkové pokoje, bez večeře).

  3. den: Snídaně. Naložení zavazadel. Přejezd do severního Walesu. Cestou zastávka zahrady Wollerton Old Hall a Hodnet Hall. Příjezd do letoviska Llandudno. Ubytování a večeře v hotelu Grand Hotel Llandudno (5 nocí).

  4. den: Snídaně. Prohlídka Bodnant Garden, zahrady s jedinečnými výhledy na horské štíty NP Snowdonia. Odpoledne volný program. Možnost výletu lanovkou nebo tramvají na vrch Great Orme. Večeře a nocleh v hotelu.

  5. den: Snídaně. Dnešní den strávíme v NP Snowdonia. Program přizpůsobíme počasí a kromě pobytu v horách si prohlédneme zahradu Powis Castle. Odpoledne zajedeme do soukromé zahrady The Dingle Nursery and Garden. Večeře a nocleh v hotelu.

  6. den: Snídaně. Dnes navštívíme zahrady poblíž města Wrexham. Prohlédneme si nově zrekonstruovanou zahradu Erdigg, zámeckou zahradu Chirk Castle a soukromou zahradu The Garden House. Večeře a nocleh v hotelu.

  7. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka Penrhyn Castle. Odpoledne návštěva zahrad Plas Newydd a Plas Cadnant. Večeře a nocleh v hotelu.

  8. den: Po snídani naložení zavazadel. Odjezd do Londýna. Cestou návštěva botanické zahrady Ness v hrabství Cheshire a rozária Ashwood Nursery. Ubytování a večeře v hotelu Holiday Inn Express v Londýn Heathrow - Terminál 5 (bez večeře).

  9. den: Snídaně. Naložení zavazadel. Celodenní prohlídka RHS Wisley. Večer odjezd na trajekt do Doveru.

  10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem, mýtné, zpáteční trajekt, 7x ubytování hotelech, 7x snídani, 5x večeři, povinné pojištění CK proti úpadku, průvodce CK.

  Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí (990 ,- Kč), pojištění storna zájezdu, vstupy do zahrad (cca 80 liber), jízdné MHD.

  Poznámka: zbývají poslední dvě místa !
 • Zahrady a parky

  Akce: Zahrady a Parky severní Moravy a Polska


  Datum: 17.6. - 20.6.2024


  Cena: 8.500,- Kč

  Program


  Objednat

 • SRN, BERLÍN - Deutsche Museum + Gatow - Luftwaffe Museum

 • 1. den: Odjezd v 9:00 hod. od stanice metra Anděl - Ženské domovy, Praha 5. Cestou do Ostravy návštěva "Zámeckých zahrad" v Nových Hradech u Litomyšle. Odpoledne zastávka v rodinném zahradnictví Weiss v Oticích u Opavy. Večeře a nocleh v hotelu Best Western v Ostravě (3 noci, 2 lůžkové pokoje).

  2. den: Snídaně. Dnes navštívíme tři zahrady v Polsku. Nejdříve navštívíme botanickou zahradu "Ogrody Kapias". Následuje zastávka na prohlídku "Ogrody Japoňski". Odpoledne prohlídka zámeckého parku se skanzenem a oborou v Psczyne. Večeře a nocleh v hotelu.

  3. den: Snídaně. Dnes pojedeme do Opavy. Prohlédneme si staré město a navštívíme arboretum Nový Dvůr. Odpoledne se zastavíme v Raduni, kde můžeme obdivovat historickou zahradu s oranžérií. Večeře a nocleh v hotelu.

  4. den: Po snídani naložení zavazadel a odjezd do Staříče na prohlídku miniarboreta a okrasné zahrady u Holubů. Na programu máme také arboretum "Makču Pikču" nedaleko Olomouce. Při cestě do Prahy se zastavíme ještě v "japonské zahradě" pana Šimona ve Snežném. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu s polopenzí, povinné pojištění CK proti úpadku, průvodce CK.

  Cena nezahrnuje:  vstupné do zahrad, pojištění léčebných výloh v zahraničí.

  Příplatek: za jednolůžkový pokoj 2.900,- Kč

  Poznámka: zbývají poslední 4 místa !
 • Zahrady a parky

  Akce: Rozkvetlé a barevné NIZOZEMSKO 2024 (bez nočních přejezdů)


  Datum: 23.8. - 27.8.2024


  Cena: 14.900,- Kč

  Program


  Objednat

 • SRN, BERLÍN - Deutsche Museum + Gatow - Luftwaffe Museum

 • 1. den: Odjezd v 8:15 hod. od stanice metra Anděl - Ženské domovy, Praha 5. Noční jízda přes Německo. Večer příjezd do města Tilburg. Ubytování v hotelu IBIS - 4 noci, 2 lůžkové pokoje, bez večeře.

  2. den: Snídaně. Odjezd do Lottumi. Prohlídka Stichting Rozenhof (vstupné 5 Euro).  Poté návštěva Royal Plant Rosarium - nákup růží. V poledne prohlídka soukromé zahrady rodiny Verheggen (vstupné 4 Euro). Odpoledne přejezd do Hout-Blericku. Návštěva zahrady rodiny Gubels - Brookergarden. Návštěva potrvá až do 20:30 hodin, kvůli zážitku z nasvícené zahrady. Cena vstupného je 9,50 Euro. V ceně bude i malé občerstvení. Nocleh v hotelu (bez večeře).

  3. den: Snídaně.  Odjezd do Booskopu. Návštěva firmy pana Alexe Schoemakera - Living Creations, zaměřená na šlechtění a pěstování hortenzií latnatých. Prohlídka sortimentu a ukázkových výsadeb. Vstup zdarma. Přejezd do Wassenaaru - Museum Voorlinden. V blízkosti budovy jsou trvalkové záhony od zahradního architekta Pieta Oudolfa. na závěr dne odjezd do Voorhout - firma Detulperij zaměřená na pěstování jiřinek a jiných cibulovin. Ukázkové výsadby bohatého sortiment jiřinek. Vstupné 7 Euro. Večeře a nocleh v hotelu IBIS.

  4. den: Snídaně v hotelu. Odjezd do Den Hout. Prohlídka soukromé zahrady Tuinen de Verwondering pana Arjan van Dijka s malým občerstvením - vstupné 7,50 Euro. Přejezd do Veghelu. Návštěva Rozannie´s Hof v Mariaheide paní Rozannie Pereenboom (vstupné 5 Euro). Večeře a nocleh v hotelu IBIS.

  5. den: Po snídani naložení zavazadel a odjezd do ČR. Příjezd do Prahy v cca 19:00 hodin.

  Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu, 4x snídani, 2x večeři, povinné pojištění CK proti úpadku, doprovod CK.

  Cena nezahrnuje:  vstupné, pojištění léčebných výloh v zahraničí.

  Příplatek za jednolůžkový pokoj - 4.900,- Kč